کارشناسی خودرو بصورت تخصصی فنی و رنگ در کمتر از ۳۰ دقیقه

پردیس ماشین

مراحل کارشناسی خودرو

۱
برای درخواست کارشناسی خودرو با همکاران ما در مجموعه پردیس ماشین تماس بگیرید یا از گزینه درخواست کارشناسی خودرو، سفارش خود را ثبت نمایید.
۲
زمان، مکان و خودرو مورد نظر جهت کارشناسی فنی، رنگ و بدنه خودرو را اعلام نمایید.
۳
کارشناسان سیار خودرو در کمترین زمان جهت انجام کارشناسی دقیق در محل حاضر خواهند شد.
۴
اولین گام در کارشناسی خودرو، بررسی وضعیت رنگ و بدنه خودرو است که به صورت چشمی، به همراه ضخامت‌سنج دیجیتال انجام می‌شود.
۵
دومین مرحله مربوط به کارشناسی فنی خودرو می‌باشد که کارشناسان با تجربه، تمامی پارامترهای مربوط به موتور، گیربکس، سیستم سوخت رسانی و ..... را با دقت بالا بررسی می‌نمایند.
۶
بعد از کارشناسی فنی خودرو نوبت به بررسی سلامت آپشن‌ها و سیستم برقی خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ می‌رسد. در این مرحله کلیه آپشن‌ها به صورت فیزیکی و با استفاده از دستگاه دیاگ کارشناسی می‌شود.
۷
یکی دیگر از مراحل کارشناسی خودرو تست رانندگی می‌باشد. در این مرحله عملکرد گیربکس، تعلیق و ترمزها توسط کارشناس خودرو ارزیابی می‌شود.
۸
بررسی اسناد و مدارک و مطابقت آن با خودرو کارشناسی شده.
۹
پس از اتمام کارشناسی فنی، رنگ و بدنه خودرو برگه معتبر مهر شده به شما ارائه خواهد شد.
۱۰
یکی از خدمات در زمان کارشناسی خودرو قیمت‌گذاری خودرو میباشد. با توجه به وضعیت خودرو کارشناسان بازه منطقی قیمت خودرو را به شما اعلام خواهند کرد.

کارشناسی خودرو کارکرده در پردیس ماشین

انجام کارشناسی فنی، رنگ و بدنه خودرو یکی از مهم‌ترین ارکان در معاملات خودرو صفر و کارکرده می‌باشد. با دریافت کارشناس خودرو قبل از هرگونه معامله می‌توانید از وضعیت فنی، رنگ و بدنه خودرو آگاه شده تا بتوانید قیمت‌گذاری دقیقی را انجام دهید.

کارشناسان خودرو در مجموعه پردیس ماشین با جدیدترین تکنیک‌ها، به‌روزترین تجهیزات و در کمترین زمان ممکن جهت انجام کارشناسی خودرو، در محل مورد نظر شما حاضر خواهند شد.

کارشناسی بدنه خودرو دست دوم

کارشناسان خودرو مجموعه پردیس ماشین توانایی تشخیص نواحی رنگ و آبرنگ، لیسه گیری، قلم گیری صافکاری و یا تشخیص قطعات تعویض به صورت استوک تعویض و یا شرکتی تعویض را دارند. از مهم‌ترین وظایف کارشناسان در قسمت رنگ و بدنه خودرو بررسی وضعیت شاسی‌ها، تعویض یا تیکه شدن اتاق خودرو می‌باشد.

کارشناسی فنی خودرو دست دوم

همچنین در قسمت کارشناسی فنی خودرو وضعیت سلامت موتور، گیربکس، سیستم سوخت‌رسانی، آپشن‌ها، کارکرد واقعی خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در پایان کارشناسی رنگ و بدنه، گزارش دقیقی از وضعیت خودرو به صورت کتبی، در برگه کارشناسی معتبر به شما ارائه خواهد شد. در صورت تمایل شما، کارشناسان قیمت‌گذاری مجموعه پردیس ماشین، با انجام استعلامات لازم قیمت دقیق خودرو کارشناسی شده را به شما اعلام می‌نمایند.

در حال حاضر خدمات کارشناسی تضمینی خودرو در محل تنها در شهر تهران در حال انجام می‌باشد. با درخواست کارشناس تضمینی خودرو می‌توانید با خیالی راحت خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید.


سوالات متداول

در کارشناسی خودرو توسط کارشناسان مجموعه پردیس ماشین چه مواردی مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرند؟

کارشناسی رنگ و بدنه خودرو شامل ارزیابی کامل وضعیت سلامت اتاق و بدنه خودرو اعم از تعویضی بودن (استوک و بازاری)، رنگ و آبرنگ شدگی و لیسه گیری و صافکاری و همچنین بررسی سلامت قطعاتی همچون سقف، ستون ها، شاسی ها و سینی‌ها می‌باشد. به صورت دقیق‌تر در کارشناسی کامل خودرو علاوه بر موارد فوق وضعیت فنی خودرو نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد تا صحت عملکرد قطعات اصلی همچون موتور، گیربکس، جلوبندی و عقب بندی تائید شود. به علاوه وضعیت سلامت فرمان، شیشه بالابرها، آینه های جانبی، آپشن‌ها و امکانات و حتی سلامت صندلی و تریم داخلی و سیستم صوتی نیز در این مرحله مورد تست قرار می‌گیرند. تست رانندگی نیز کمک می کند تا وضعیت دیگر قطعات مانند کمک فنرها، دیسک و صفحه، پلوس‌ها، ترمز خودرو مورد آزمایش قرار بگیرد در ضمن بدلیل احتمال تصادفات، تست رانندگی به در خواست خریدار و رضایت فروشنده صورت می گیرد. در نهایت جهت چک سیستم برقی و ایرادات احتمالی آن به درخواست مشتری دیاگ تخصصی نیز زده خواهد شد

آیا در کارشناسی خودرو، کارشناس می تواند متوجه کم کردن کیلومتر خودرو شود؟

به صورت حدودی قابل تشخصیص می‌باشد. کارشناسان ما علاوه بر کمک گرفتن از دستگاه دیاگ تخصصی با تکیه بر تجربه و بررسی لوازمی که با کارکردن خودرو به مرور زمان سائیده، فرسوده یا تعویض می‌شوند حدود تقریبی کارکرد را به فرد درخواست کننده اعلام می‌کنند. البته نحوه کاربری و استفاده صاحب یا صاحبان قبلی می‌تواند معادله فوق را کاملا تغییر دهد. در مورد غیر قابل تشخیص بودن کارکرد با دستگاه دیاگ نیز باید بدانید که دیگر مثل سابق فقط از روی ECU اقدام به تغییر کیلومتر نمی کنند، بلکه از BSI و کامپیوترهای اصلی این کار را انجام می‌دهند، در این صورت کیلومتر از همه قسمت هایی که ذخیره می‌شود تغییر می‌کند و با متصل کردن دیاگ همان اعداد غیر واقعی نمایش داده می‌شود

هزینه کارشناسی خودرو چقدر است ؟

هزینه کارشناسی خودرو بسته به مدل و سال ساخت خودرو و همچنین ارزش مالی آن متغییر است

آیا بعد از انجام کارشناسی خودرو، برگه کارشناسی ارائه می شود؟

کارشناسان ما پس اتمام بررسی کامل خودرو علاوه بر توضیحات شفاهی، برگه کارشناسی خودرو با اعتبار قانونی بهمراه مهر و امضا به درخواست کننده تحویل می‌دهد که موارد برررسی شده به دقت و با جزئیات در آن قید شده است.

آیا محل و وضعیت تمیزی خودرو در انجام کارشناسی خودرو اهمیت دارد؟

در کارشناسی خودرو این دو امر بسیار با اهمیت است. پس برای اطمینان از انجام یک کارشناسی دقیق و کامل، ضروری است که محیط مورد نظر شما علاوه بر داشتن فضای کافی برای انجام تست‌ها، از نور کافی برخوردار باشد و همچنین بدنه خودرو تا حد امکان در حد کارواش تمیز باشد.

آیا خودروی صفر کیلومتر نیز به کارشناسی خودرو احتیاج دارد؟

غالبا این دیدگاه بین عموم رایج است که به دلیل صفر کیلومتر بودن یک خودرو و کارنکرده بودن آن، پس امکان نقص در بدنه و فنی خودرو وجود ندارد. متاسفانه صدمه دیدن خودرو قبل از تحویل به خریدار آن در نمایندگی اتفاقی رایج است، شما می‌توانید به راحتی با کارشناسی خودرو ریسک پذیرفتن این مشکلات و نواقص را درصورت وجود به حداقل برسانید و از تحمیل ضرر مالی و اتلاف وقت خود جلوگیری کنید

آیا لیسه گیری شامل افت قیمت می‌شود؟

در حالت کلی لیسه گیری کمتر از یک کف دست (یا ابعاد 20 cm*20 cm) بسته به تمیزی کار و نداشتن بتونه در زیر کار، شامل افت قیمت نمی‌شود و کارشناسان تنها به اعلام شفاهی آن بسنده می‌کنند. البته باید این نکته را دانست که ایراداتی همچون لیسه گیری به هر مقدار و حتی خط و خش جزئی نیز در خودروهایی صفر کیلومتر یا در حد و خودروهای لوکس علاوه بر افت قیمت، به ذائقه خریدران ناپسند بوده و از خرید آن حتی به قیمت پایین‌تر پرهیز می‌کنند.

آیا سنگ خوردگی، لکه گیری، آثار فضله کبوتر و تگرگ خوردگی شامل افت قیمت می‌شود؟

در کل تمام مواردی که در برگ کارشناسی خودرو قید می‌شود شامل افت قیمت است. اما در مورد موارد فوق در صورتی که آسیب جدی به بدنه و رنگ خودرو نرسیده باشد نه شامل افت قیمت شده و نه در برگ کارشناسی قید می‌شود. اما کارشناسان این موارد را نیز بصورت شفاهی به فرد درخواست کننده اعلام می‌کنند.

سئوالات متداول

نظرات مشتریان ما

آقای محمودی

آقای محمودی

"تجربه خرید خودرویی که برای من انجام دادند خیلی جالب و به یادماندنی بود چرا که کارشناسی بسیار دقیقی انجام دادند و تقریبا می تونم بگم همه چیز و چک کردند"

آقای نظری

آقای نظری

" در کمتر از 24 ساعت ماشینم رو کارشناسی کردید، با یک بار بازدید خریدار و یک قیمت مناسب کار فروش ماشینم رو انجام دادید. واقعا عملکرد مجموعه پردیس ماشین عالی بود "

خانم باقری

خانم باقری

" برای خرید خانه جدید نیاز به پول داشتم و باید خودرو رو به قیمت مناسب میفروختم. به کمک مجموعه پردیس ماشین دو روزه با قیمت مناسب خودورم رو تونستم به فروش برسونم "

واتساپ پردیس ماشین دریافت مشاوره